یکشنبه 24 آذر 1398

بازدید دکتر تقی زاده خامسی معاون آب و آبفا وزیر نیرو از پروژه سد مخزنی شفارود شهرستان رضوانشهر

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/08/11 13:59 بازدید: 54

به گزارش روابط عمومی فرمانداری رضوانشهر،عصر روز پنجشنبه نهم آبان ماه سال جاری دکتر تقی زاده خامسی معاون آب و آبفا وزیر نیرو از پروژه سد مخزنی شفارود و هیئت همراه به اتفاق محمد مهدی مظفری فرماندار رضوانشهر و شکری نماینده حوزه انتخابیه در مجلس شورای اسلامی از پروژه در حال احداث سد مخزنی شفارود شهرستان بازدید کرد.
فرماندار رضوانشهر در حاشیه بازدید معاون وزیر نیرو از پروژه عظیم ملی سد شفارود گفت: با توجه به پیشرفت های حاصله در این پروژه، خواستار تسریع در اجرای آن هستیم و از مهمترین مطالبات مردم منطقه نیز همین امر می باشد.

محمد مهدی مظفری گفت: مجریان این طرح عظیم باید در کنار اجرای بدنه سد، نسبت به ساخت شبکه آبرسانی با هدف بهره برداری از آب ذخیره شده به موازات عملیات اجرایی بدنه سد نیز اقدام کنند تا خواسته های مردم منطقه تأمین شود.

گفتنی است رودخانه شفارود با آورد متوسط 174 میلیون متر مکعب در سال یکی از منابع آب موجود در غرب استان گیلان است که ساخت سد مخزنی شفارود برای تأمین آب شرب سالم و زراعی مطمئن ساکنان منطقه ضروری و حیاتی می باشد.

این سد برای تامین آب شرب به میزان 23میلیون مترمکعب شهرستان های رضوانشهر، ماسال و تالش در غرب گیلان برای جمعیتی حدود 210هزار نفر در یک افق 50 ساله، ساخته می شود.

تأمین آب مورد نیاز کشاورزی منطقه به میزان 45 میلیون متر مکعب در سال و تأمین آب مورد نیاز حفاظت محیط زیست به میزان 33 میلیون متر مکعب و همچنین تولید انرژی برق و اشتغال زایی نیز از دیگر ظرفیت های مهم این سد محسوب میگردد و تا کنون از ۴۴ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.

سد مخزنی شفارود بر روی رودخانه شفارود و در 6 کیلومتری جنوب غربی مرکز شهرستان رضوانشهر و 65 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان ساخته می شود.

دولت و ملت همدلی و همزبانی