یکشنبه 24 شهریور 1398

فرماندار رضوانشهر: واقعه عاشورا، مسئولیت پذیری اجتماعی را در ما زنده می کند

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/06/17 09:14 بازدید: 41

فرماندار رضوانشهر گفت: مهمترین درسی که از حرکت سیدالشهداعلیه السلام باید آموخت، احساس مسئولیت اجتماعی، برداشتن قدم های مثبت در راه خدمت به مردم و پرهیز از بی تفاوتی در قبال سرنوشت جامعه است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری رضوانشهر محمدمهدی مظفری، در جمع سوگواران حسینی واقع در مسجد روستای درواز خوشابر از توابع بخش مرکزی رضوانشهر افزود: در کنار عشق و محبت به امام حسین(ع) باید معرفت خود را نسبت به آن امام افزایش دهیم تا در سایه شناخت اهداف و آرمان‌ها بتوانیم از بینش، منش و مشی آن حضرت در زندگی خود استفاده کنیم.

فرماندار رضوانشهر بیان کرد: هدف امام حسین (ع) در واقعه عاشورا، امر به معروف و نهی از منکر، نقد قدرت، پاسخگو کردن حاکمان، مطالبه گری مردم و اجتناب از بی تفاوتی در جامعه بود.

نماینده عالی دولت در رضوانشهر افزود: افزایش سعه صدر و قدرت تحمل مخالفان، نگاه محبت آمیز نسبت به هم، اخلاق مداری و کمک به دیگران از آموزه هایی است که در مکتب امام حسین(ع) می توان گرفت و شهروندان جامعه باید به این واقعه توجه عمیق‌تری داشته باشند.

گفته می شود در این آئین، نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای سلامی و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی نیز حضور داشتند.

دولت و ملت همدلی و همزبانی