حفظ احترام، شان و حرمت سالمند باید مدنظر باشد

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/04/20 09:40 بازدید: 116

معاون فرماندار رضوانشهر گفت: حفظ احترام، شان و حرمت سالمند و ارائه خدمات به صورت خانواده محور و حفظ استقلال فردی باید مدنظر قرار گیرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمادناری رضوانشهر، عصر روز چهارشنبه نوزدهم تیرماه سال جاری قربان خوشحال جلسه شورای سالمندان و کمیته مناسب سازی این شهرستان گفت: مناسب سازی فضای شهری برای معلولان، سالمندان و افراد ناتوان، بحثی انسانی است و سرچشمه در دیدگاه های اسلامی ما دارد، که برای انسانیت ارزش و قائل می باشد، لذا شهرداران و دستگاه های ذی ربط شهرستان باید در راستای به حداقل رساندن محدودیت های این گروه هدف تلاش نمایند.

وی افزود: ایجاد رضایت از زندگی در سالمندان از طریق ارائه خدمات رفاهی و مطلوب یک اصل است و حفظ احترام، شان و حرمت سالمند و ارائه خدمات به صورت خانواده محور و حفظ استقلال فردی باید مدنظر قرار گیرد.

معاون فرماندار رضوانشهر بیان داشت: بیانات ما باید در راستای دسترسی آسان به مطالبات مردمی باشد ، اگر امروز بتوانیم دل یک نیازمند را شاد کنیم جای بسی خوشحالی است.

خوشحال تصریح کرد: حقوق معلولین یکی از مباحث حقوق شهروندی است، باید شرایطی را فراهم آوریم تا زمینه حضور پر رنگ معلولین در جامعه و بهره مندی از فرصت برابر خدمات ارائه شده توسط دستگاه های خدمات رسان میسر شود.

وی تاکید کرد: شهرداران رضوانشهر و پره سر با هماهنگی پلیس راهور در خصوص جای پارک خودرو ها و دسترسی آسان معلولین و جانبازان به خدمات عمومی با نصب تابلو و علائم و مناسب سازی اقدام نمایند.

لازم به ذکر است ۱۵۱۵ نفر تحت حمایت بهزیستی شهرستان رضوانشهر می باشند که از این تعداد ۱۰۷۸ نفر در حوزه توانبخشی، ۱۰۰ نفر در حوزه اجتماعی که شامل زنان بی سرپرست و افراد معلول جسمی حرکتی هستد، ۲۸ نفر ضایئه نخاعی و مابقی پرونده ها در دست اقدام می باشد.

دولت و ملت همدلی و همزبانی