موضوع فرهنگ از مهمترین نیازهای بشر محسوب می شود

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/04/18 09:19 بازدید: 120

معاون فرماندار رضوانشهر گفت: موضوع فرهنگ را باید در همه زمینه ها مورد بررسی قرار دهیم و از مهمترین نیازهای بشر محسوب می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری رضوانشهر، قربان خوشحال روز یکشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان افزود: اقدامات فرهنگی در پویایی و نشاط جامعه نقش مهم و اثرگذاری دارند و بایستی از هر فرصتی برای تقویت این پتانسیل ها استفاده کرد.
معاون فرماندار رضوانشهر گفت: فضای مجازی یک دانش و تکنولوژی روز می باشد و اگر بدرستی مدیریت شود دچار آسیب های اجتماعی نخواهیم شد.
وی فضای مجازی اساساً ابزار ارتباطی مطلوبی است که همانند همه ابزارهای دیگر نیاز به راهنمای استفاده دارد و در صورت بررسی تمام موارد مفید و مضر آن، می توان کارکردهای مثبت این فضا را برجسته کرد اما متأسفانه در کشور ما به دلیل اینکه آفت های فضای مجازی به خوبی تشریح نشده، بر بار منفی آن افزوده شده است.
قربان خوشحال گفت: امروز مورد هجمه دشمنان در این فضا قرار گرفته ایم که با تمام قدرت وارد صحنه شده و نسل جوان ما را مورد هدف قرار داده اند و شاهد آن هستیم که تمام دنیا از طریق فشار رسانه ای و شبکه های اجتماعی در مقابل نظام جمهوری اسلامی ایستاده اند، لذا باید در این راستا بیش از پیش هوشیار باشیم.
معوان فرماندار رضوانشهر بیان داشت: موضوع فرهنگ را باید در همه زمینه ها مورد بررسی قرار دهیم و از مهمترین نیازهای بشر محسوب می شود.
امام جمعه رضوانشهر گفت: اجرای کار فرهنگی در جامعه اسلامی یک مسئولیت الهی است و خانه های عالم به منظور استقرار روحانیون در روستاها باید تکمیل شوند.
حجت الاسلام لطف اله عبدالهی گفت: همان گونه که کار فرهنگی در جامعه مهم و تأثیر گذار است در واقع یک مسئولیت الهی نیز محسوب می‌شود.
وی با بیان اینکه دشمن امروز ما را در همه زمینه ها مورد هدف گرفته افزود: فضای جامعه امروز بگونه ای است که تمام حرکات ما تحت نظر دشمن می باشد و همین امر مسئولیت ما را در زمینه فرهنگی بسیار سنگین کرده و می طلبد که کار مضاعف برای مردم و جامعه انجام دهیم.
رئیس شورای فرهنگ عمومی رضوانشهر بیان کرد: امروز بیشترین شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ای دنیا از سوی آمریکا مدیریت می‌شوند و درحالی که سه درصد از جمعیت این کشور را صهیونیست‌های یهودی تشکیل می‌دهند که بخش عمده این رسانه‌ها را در دست گرفته‌اند.
امام جمعه رضوانشهر در ادامه ضمن انتقاد از کمبود خانه‌های عالم در این شهرستان گفت: پروژه هایی تحت عنوان خانه‌های عالم با حدود ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی چندین سال است که بصورت نیمه کاره رها شده از همین رو قادر نیستیم روحانی در سطح روستاهای شهرستان مستقر کنیم.

دولت و ملت همدلی و همزبانی