یکشنبه 24 شهریور 1398

یکی از دلایل مهم موفقیت دولت، دهیاران هستند

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/04/18 09:11 بازدید: 72

فرماندار رضوانشهر گفت: یکی از دلایل مهم موفقیت دولت، دهیاران هستند که با تلاش و کوشش خود خدمات و اقدامات دولت را در روستاها بیشتر به مردم شناسایی و معرفی کرده اند.

فرماندار رضوانشهر در همایش شهرداران و دهیاران این شهرستان، ضمن تبریک دهه کرامت و ۱۴ تیر روز ملی شهرداری و دهیاری ها اظهار نمود: تشکیل دهیاری ها قدم بلندو موثری بود که با استقرار یک عنصر اجرایی برای پیگیری امور اجرایی روستا در کنار اعضای شورای اسلامی روستا امورات مردم پیگیری شود.

محمد مهدی مظفری افزود: ایجاد توسعه پایدار در مناطق شهری و روستایی یکی از مهمترین سیاستگذاری ها در سیستم مدیریتی جدید می باشد چرا که امروزه شهرها و روستاها نه فقط به لحاظ وسعت و میزان جمعیت بلکه به لحاظ حجم و تنوع فعالیتها و ارزش های فرهنگی و اجتماعی دارای اهمیت فراوان می باشند.

وی با بیان اینکه مسئولیت دهیاران بسیار مهم است، گفت: مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان از ظرفیت دهیاران و با تعامل و هم افزایی یکدیگر در جهت بهبود بخشیدن به خدمتگزاری بیش از پیش به مردم منطقه و رشد و توسعه شهرستان تلاش نمایند.

فرماندار رضوانشهر بر آگاهی بخشی درست به مردم در جهت پیگیری موضوعات مختلف، توسط مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان تأکید کرد و افزود: اجازه ندهید که مردم مسائل و مشکلات خودشان را از حوزه مدیریتی شما خارج نمایند، جاذبه ها و آگاهی های مدیریتی خودتان را افزایش دهید.

وی اضافه کرد: یکی از دلایل مهم موفقیت دولت، دهیاران هستند که با تلاش و کوشش خود خدمات و اقدامات دولت را در روستاها بیشتر به مردم شناسایی و معرفی کرده اند.

مظفری بر تنظیم شناسنامه روستا توسط دهیاران شهرستان در عرصه های مختلف تأکید کرد و افزود: آنچه ما در آینده به آن نیاز داریم مبتنی بر همین اطلاعات است که می تواند در تصمیم گیری ها موثر باشد، اگر ما امروز احساس می کنیم کمتر توسعه یافته هستیم به دلیل بی توجهی بر این اطلاعات بوده، لذا دهیاران با توجه به مسئولیت و وظایفی که بر عهده آنها است دقت لازم را داشته باشند.

فرماندار رضوانشهر بر لزوم تعامل بیشتر دهیاران با شوراهای اسلامی تاکید کرد و گفت: باتوجه به اینکه شوراهای اسلامی در انتخاب دهیار نقش دارند، تعامل و همکاری دهیاران با شوراهای اسلامی یک ضرورت است، بنابراین دهیاران باید تلاش کنند با مشورت و همفکری با اعضای شورای اسلامی در راستای مشکلات و کمبودهای روستا فعالیت نمایند.

مظفری اضافه کرد: پیشگیری از تغییر اراضی کشاورزی از دیگر مواردی است که باید توسط دهیاران با جدیت دنبال شود.
فرماندار رضوانشهر بیان کرد: شناخت تهدیدها از مولفه های مهم در مدیریت بحران است و دهیاران باید ترتیبی اتخاذ کنند که تمامی مسایل روستا رصد شده و توان حل مشکلات اجتمالی در کوتاه ترین زمان ممکن در تعامل تنگاتنگ با شوراهای اسلامی و بخشداری ها و مدیران ادارات ایجاد شود.

مظفری به نوار ساحلی شهرستان اشاره نمود و بیان داشت: دستگاه های ذی ربط و دهیاران ساحلی در چارچوب قانون با توجه به وظایفی که دارند در راستای حفظ امنیت و آرامش مسافران و شهروندان تلاش نمایند تا از اتفاقات و رویدادها جلوگیری بعل آید.

وی با بیان اینکه پایش تصویری امنیت حوزه اجتماعی ما را بالا می برد ادامه داد: نصب دوربین در ورودی و خروجی میادین روستایی با هدف افزایش امنیت در دستور کار دهیاران قرار گیرد.

فرماندار رضوانشهر در پایان از زحمات خالصانه شهرداران و دهیاران شهرستان وکارکنان خدوم شهرداری ها و دهیاری ها که هم پای شوراهای اسلامی شهر و روستا در عرصه های مختلف عمرانی، فرهنگی ، اجتماعی و خدمت رسانی به مردم در جهت رفاه حال شهروندان تلاش می نمایند، تقدیر و تشکر نمود.

دولت و ملت همدلی و همزبانی