سه شنبه 28 خرداد 1398

جلسه کارگروه پسماند رضوانشهر به ریاست فرماندار این شهرستان برگزار شد

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/03/20 13:23 بازدید: 54

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری رضوانشهر صبح روز دوشنبه بیستم خردادماه سال جاری محمد مهدی مظفری در جلسه کارگروه پسماند این شهرستان ضمن اشاره به اهمیت محیط زیست گفت: محیط زیست نعمتی ارزشمند است که می بایست ضمن حفظ ، نسبت به انتقال آن به نسل های آینده اهتمام لازم را داشته باشیم.

فرماندار رضوانشهر تعامل و همکاری تمامی ادارات از جمله محیط زیست ، منابع طبیعی، شهرداری ها و آموزش و پرورش را در حفظ محیط زیست امری ضروری دانست و تاکید کرد: تمامی ادارت باید نسبت به هماهنگی و همکاری همه جانبه در این راستا تلاش نمایند تا محیطی سالم در این شهرستان داشته و از اثرات سوء و مخرب که باعث ایجاد لطمات جبران ناپذیر به محیط زیست می شود جلوگیری کرد.

وی گفت: محیط زیست متعلق به خود مردم است و یکی از اساسی ترین راههای کاهش معضلات زیست محیطی در سطح شهرستان آموزش ، فرهنگ سازی و جلب مشارکت مردم و استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد در این حوزه می باشد.

مظفری بر تفکیک زباله از مبداء تاکید نمود و افزود: ادارات شهرستان یک نفر به عنوان نماینده جهت جمع آوری زباله های خشک در سازمان مربوطه خود معرفی نمایند و همچنین شهرداران و تعاونی دهیاران از ظرفیت بخش خصوصی در این زمینه استفاده بهینه را داشته باشند.

وی گفت: مدیران از علم ،فکر، دانش و فنون خود با توجه به تکلیفی که دارند در راستای توسعه و پیشرفت شهرستان تلاش نمایند.

فرماندار رضوانشهر در پایان ضمن تبریک هفته محیط زیست از زحمات رئیس و مجموعه پرسنل اداره محیط زیست شهرستان که در حفظ محیط زیست منطقه تلاش می نمایند با اهداء لوح تقدیر تجلیل و قدردانی بعمل آوردند.

در ادامه اعضای جلسه به بیان مسایل و مشکلات مدیریت پسماند در حوزه کاری خود پرداختند و راهکارهایی به منظور رفع موانع موجود ارائه شد.

دولت و ملت همدلی و همزبانی