یکشنبه 3 شهریور 1398

معاون فرماندار رضوانشهر: باید مردم را با آرمان های امام راحل آشنا نمائیم

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/02/24 10:32 بازدید: 128

معاون فرماندار رضوانشهر گفت: امام خمینی(ره) به قشر یا گروه خاصی تعلق ندارد بلکه به تمامی ملت های آزادیخواه جهان تعلق دارد و اگر می خواهیم نظام و انقلاب را بیمه و آن را از هرگونه آسیبی مصون نگه داریم باید مردم را با آرمان های امام راحل آشنا کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری رضوانشهر، ابراهیم چراغی در جمع مدیران دستگاه های اجرایی و نهادهای انقلابی در جلسه شورای هماهنگی مدیران این شهرستان با محوریت بیست و هفتمین حماسه سالروز آزاد سازی خرمشهر و بزرگداشت سی امین سالگرد عروج عارفانه معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) و قیام 15 خرداد برگزار شد، ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات با اشاره به همجه ها و فشارهای استکبار جهانی و آمریکا، گفت: ملت ایران سختی، فشار، تهدید و تحریم های مختلف را تجربه کرده اما تن به ذلت نداده و نخواهد داد و استکبار جهانی باید بداند که این نظام و دولت را نمی تواند بازی بدهد.

مهندس ابراهیم چراغی افزود: دولت های استکبار جهانی بدانند که ایران اسلامی همانند دریای مواج و خروشانی است که عبور از آن امکان پذیر نخواهد بود و ملت عزیز و شریف ایران اسلامی پای هزینه های ارزشمندی که برای حفظ انقلاب و اسلام داده ،ایستاده اند.
وی ادامه داد: می طلبد که امروز همه در کنار هم با وحدت و یکپارچگی ،مستحکم تر از همیشه در مقابل هجمه های بی حد و حصر دشمنان ایستادگی و مقاومت نمائیم.

معاون فرماندار رضوانشهر با اشاره به شخصیت و جایگاه امام راحل، گفت: همه دستگاه ها، مؤسسات و سازمانها برای برگزاری هر چه با شکوه‌تر مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) بر ضرورت توجه به مراسم 15 خرداد نیز اهتمام ویژه و جدی داشته باشند و بر فضاسازی شهری در این ایام توسط شهرداران رضوانشهر و پره سر تأکید نمود.

مهندس چراغی گفت: امام خمینی(ره) به قشر یا گروه خاصی تعلق ندارد بلکه به تمامی ملت های آزادیخواه جهان تعلق دارد و اگر می خواهیم نظام و انقلاب را بیمه و آن را از هرگونه آسیبی مصون نگه داریم باید مردم را با آرمان های امام راحل آشنا کنیم.

معاون فرماندار رضوانشهر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سالروز آزادسازی خرمشهر گفت: حماسه سوم خرداد جریان و رویدادی شفاف و تاریخ ساز است که سلاح عزم و اراده، ایمان به مکتب و علاقه به میهن اسلامی با توکل به خداوند و اتحاد و همدلی ، جهاد آگاهانه و شجاعانه رزمندگان اسلام، حماسه ازادسازی خرمشهر قهرمان را در پی داشت.

ابراهیم چراغی گفت: حماسه شگرف ازادسازی خرمشهر از چنگ استکبار جهانی و ایادی آن ، پیروزی و نصرت الهی سروقامتان را پدید آورد که با فتح آفرینی خود، ضمن مسرت ملت بزرگ ایران، اوج ایثار و شجاعت و بلکه جاودانگی انقلاب اسلامی را رقم زدند.

وی در ادامه بر لزوم توجه به تقارن برنامه های حماسه آزادسازی خرمشهر با ماه مبارک رمضان ، به خصوص مراسم پرفیض شب های قدر و طراحی برنامه ها با نگاه معنوی این ماه عزیز تأکید نمود.

معاون فرماندار رضوانشهر خواستار همکاری همه مسئولین شهرستان و اقشار مختلف مردم در برنامه های حماسه سوم خرداد در سطح شهرستان شدند.

امام جمعه رضوانشهر نیز در این جلسه با اشاره به شخصیت معمار کبیر انقلاب اسلامی گفت: امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی سرمایه منحصر به فرد ملت و کشور است و برای به نتیجه رسیدن انقلاب هزینه های سنگینی پرداخت شده است، لذا همه باید در حفظ و حراست از آرمان های انقلاب و اسلام بیش از پیش تلاش نمائیم.

حجت الاسلام والمسلمین عبدالهی افزود: هرساله هجمه های دشمن ، تهدید و تحریم ها بیشتر می شود، الحمدالله امروز با بصیرت و بلوغ سیاسی که داریم در همه پیچ و خم های انقلاب و مسیر نظام با رهبری، رهبر فرزانه انقلاب اسلامی که پیرو و خلف صالح امام راحل هستند از مشکلات عبور خواهیم کرد.

وی همچنین از وحدت و اتحاد میان مسئولین و مردم در شهرستان و اجرای برنامه های ملی و مذهبی تشکر کرد و خواستار توجه ویژه به برنامه ها و مناسبت های خرداد ماه شدند و همچنین بر حضور در مساجد و اجرای برنامه های فرهنگی مختلف تاکید نمود.

فرمانده سپاه ناحیه رضوانشهر نیز طی سخنانی ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای عزیز عملیات بیت المقدس به تاسی از بیانات امام راحل که فرمود: ما نباید فتح های بزرگ مانند فتح خرمشهر را از یاد ببریم بیان داشت: اگر آن روز جوانان میهن عزیزمان رفتند در مقابل رژیم بعثی و استکبار جهانی با توسل به ائمه اطهار و با ایمان و تقوا ایستادگی و استقامت را انجام دادند و در ۸ سال جنگ نابرابر پیروز شدند، لذا امروز وظیفه همه ماست که در پاسداری از نظام و انقلاب و اسلام تلاش نمائیم.

سرهنگ قاسمی گفت: امروز در جنگ اقتصادی و تحریم ها با استکبار جهانی و آمریکا قرار داریم که به لطف الهی و توسل به ائمه اطهار و قرآن با استقامت و شجاعت ملت عزیز پیروز خواهیم شد که رمز پیروزی ما در این زمینه اقتصاد مقاومتی است.

وی افزود: مردم عزیز ایران اسلام در این چهل سال انقلاب ثابت کردند که پای این انقلاب و نظام بوده و هستند و امروز آن امنیتی که داریم حاصل شجاعت ، استقامت و ایستادگی شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی در 8 سال دفاع مقدس ، نیروهای مسلح و ملت شریف ایران اسلامی است.

فرمانده سپاه ناحیه رضوانشهر ادامه داد :امروز امام راحل و مقام معظم رهبری در جهان اسلامی جایگاه ویژه ای دارند و این می پذیرد که ما در سالروز ارتحال امام راحل برنامه های باشکوهی در شهرستان داشته باشیم.

دولت و ملت همدلی و همزبانی