یکشنبه 3 شهریور 1398

رئیس دادگستری و دادستان رضوانشهر معرفی شدند

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/02/15 14:39 بازدید: 223

با حضور رئیس کل دادگستری استان گیلان، در جمع اعضای شورای اداری و تأمین رضوانشهر، رئیس دادگستری و دادستان جدید این شهرستان معرفی شدند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری رضوانشهر، عصر روز شنبه چهاردهم اردیبهشت ماه سال جاری رئیس کل دادگستری گیلان در این مراسم گفت: منزلت دستگاه قضایی بگونه ای است که اشرافیت کافی و لازم را بر همه امور دارد و فضا را به دقت رصد می کند.
احمد سیاوش پور افزود: ما در دستگاه قضایی حق ورود به مسائل سیاسی و جانبداری از جریان خاصی را نداریم و قانون چنین اجازه ای را به ما نداده ولی تعامل ضابطه مند و دوستانه برای رفع مشکلات مردم را باید سرلوحه کار قرار دهیم.
وی با بیان این مطلب که برای خدمت به مردم و جامعه باید همیشه آمادگی لازم را داشته باشیم، گفت: به تفکیک قوا اعتقاد داریم و این موضوع یک امر سازمانی است ولی برای خدمت به مردم هیچ کسی از ما سوال نمی کند که عضو کدام قوا هستید و قوه قضائیه از مهمترین ارکان نظام جمهوری اسلامی است که شأن قضاوت و هم شأن نظارتی آن باید حفظ شود.
رئیس کل دادگستری گیلان افزود: اجازه نخواهیم داد که انفال عمومی مورد دستخوش سودجویان قرار گیرد و اگر امروز شاهد حوادث تلخ در گلستان هستیم، بخاطر بی توجهی و کوتاهی است که در گذشته به منابع طبیعی آن استان شده است.
سیاوش پور با اشاره به موضوع اطاله دادرسی ها در بعضی از شعبات دادگاه ها گفت: موضوع اطاله دادرسی از جمله مواردی است که بعضا با آن مواجه هستیم که مردم را در زمینه رسیدگی به حقوقشان دچار مشکل می کند، پرونده های آنان را به زمان های دور حواله ندهیم و دستگاه قضایی با اخلاق مداری، نسبت به رفع مشکلات مردم اهتمام لازم را دارد.
وی خطاب به رئیس جدید دادگستری و دادستان رضوانشهر گفت: سعی کنید در جلسات تأمین و شورای اداری شهرستان شرکت کنید و برای شرکت در نماز جمعه و راهپیمایی ها نیز اهتمام جدی داشته باشید و مردم انتظار دارند که شما برایشان کار انجام دهید.
محمد مهدی مظفری فرماندار و رئیس شورای تأمین شهرستان رضوانشهردر این مراسم ضمن خیرمقدم خدمت رئیس کل دادگستری استان و هیئت همراه از خدمات خالصانه و تلاشهای مجدانه رئیس دادگستری و دادستان عمومی و انقلاب این شهرستان در عرصه قضاوت و همکاری با اعضای شورای تأمین برای استیفای حقوق مردم در مدت مسئولیت خود قدردانی نمود و برای رئیس دادگستری و دادستان عمومی و انقلاب جدید شهرستان رضوانشهر آرزوی موفقیت کرد.
شکری نماینده مردم رضوانشهر در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: منابع طبیعی وارد سکونتگاه های مردم شده است و باید حقوق مردم رعایت شود.
همچنین امامان جمعه رضوانشهر و پره سر نیز در این جلسه سخنانی کوتاه بیان کردند.
در این مراسم سید رحمان سید زاده رئیس ‌سابق دادگستری رضوانشهر تکریم و رشید عیسی پور بعنوان رئیس جدید دادگستری معرفی و همچنین سید مرتضی هاشمی ساداتی بعنوان دادستان عمومی و انقلاب جدید این شهرستان منصوب شد.

دولت و ملت همدلی و همزبانی