یکشنبه 5 خرداد 1398

وزیر ورزش و جوانان: پیگیر خواسته های مردم رضوانشهر و ماسال در دولت هستم

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/12/16 11:33 بازدید: 149

وزیر ورزش و جوانان گفت: پیگیر مشکلات و خواسته های مردم شهرستان های رضوانشهر و ماسال در دولت خواهم بود و موضوعات مطرح شده در این جلسه را با وزرا درمیان می گذارم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری رضوانشهر، مسعود سلطانی فر عصر چهارشنبه به نمایندگی از هیأت دولت با حضور در رضوانشهر و در جمع اعضای شورای اداری شهرستان های رضوانشهر و ماسال بیان داشت: پروژه راه آهن گیلان برای اولین بار در سال 1381 و در زمانی که بنده افتخار خدمت در گیلان را داشتم، طرح شد و استارت خورد.

وی حضور حماسی مردم در صحنه استقبال از رئیس جمهوری و هیأت دولت را موجب سنگین تر شدن وظیفه مسئولان در قبال مردم خواند و به دستور دکتر روحانی به اعضای هیأت دولت اشاره و اضافه کرد: تأکید رئیس جمهوری این است در سفر به شهرستان ها ، وعده هایی به مردم بدهیم که قابلیت اجرایی شدن را داشته باشند.

سلطانی فر بیان کرد: پیگیر مشکلات و خواسته های مردم شهرستان های رضوانشهر و ماسال در دولت خواهم بود و موضوعات مطرح شده در این جلسه را با وزرا درمیان می گذارم.

وی بیان کرد: تعداد 66 پروژه مختلف با اعتباری بالغ بر 1900 میلیون تومان برای این سفر از محل ردیف های مختلف بودجه های دولتی باید طی مدت 2 سال آینده محقق شود.

وزیر ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنانش اظهارداشت: مذاکرات هسته ای و برجام حاصل تلاش سال های زیادی است که حقانیت جمهوری اسلامی ایران به همه جهان ثابت شد و امروز کشورهای اروپایی به این نتیجه رسیده اند که ایران هیچ گونه انحرافی در این راستا نداشته و بخاطر همین در مقابل آمریکایی ها ایستاده اند.

سلطانی فر اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران از هیچ رژیمی ترس و واهمه ندارد و بر سر مسائل دفاعی و موشکی از هیچ جایی دستور نمی گیرد و هرگز در این راستا با کسی مذاکره نخواهد کرد.

همچنین فرماندار رضوانشهر نیز در این نشست ضمن عرض خیر مقدم به ریاست محترم جمهور و اعضای دولت به استان گیلان گفت: رضوانشهر بلحاظ داشتن استعداد های درخشان و جوانان مستعد در زمینه های ورزشی از کمبود امکانات لازم رنج می برد.

محمدمهدی مظفری بیان کرد: از مهمترین نیازمندی های این شهرستان، سکوی تماشاچیان در ورزشگاه، استخر شنا، چمن مصنوعی، یکدستگاه مینی بوس برای حمل جابجایی ورزشکاران، تأمین اعتبار برای خانه های ورزشی روستایی و ایجاد دیوار سخره نوردی می باشد.

فرماندار رضوانشهر در ادامه افزود: شهر رضوانشهر بدلیل فقدان کنار گذر شرایط بسیار سختی را در زمینه ترافیکی تحمل می کند و همچنین تکمیل جاده 4 خطه رضوانشهر به انزلی بطول 25 کیلومتر نیز از دیگر خواسته های ما می باشد.

در این نشست که اعضای شورای اداری ماسال نیز حضور داشتند، فرماندار ماسال نیز گفت: تأمین آب شرب برای شهرستان ماسال از مهمترین مشکلات این مناطق می باشد که خواسته ما بهره مندی از منابع آبی سد شفارود در آینده است.

محمدجواد عامر افزود: شهرهای ماسال و شاندرمن در زمینه جمع آوری آب های سطحی و فاضلاب شهری با مشکل جدی مواجه هستند که نیازمند توجه می باشند.

همچنین در این نشست نماینده شهرستان های رضوانشهر، تالش و ماسال نیز ضمن انتقاد از نحوه توزیع مرغ در سطح گیلان گفت: مدیریت ناکارآمد در سطح استان گیلان قادر به کنترل بازار مرغ نیست و مافیا و دلال ها بازار مرغ را در این استان با بحران مواجه کرده اند.

محمودشکری افزود: نداشتن فاضلاب های شهری در سطح رضوانشهر، پره سر، شاندرمن و ماسال از عمده مشکلات مردم هستند.

وی همچنین گفت: فضاهای ورزشی رضوانشهر از متوسط استانی هم پائین تر می باشد و جوانان این شهرستان که از مهمترین سرمایه های منطقه محسوب می شوند از حد اقل امکانات ورزشی در سطح روستا ها محروم می باشند.

امام جمعه رضوانشهر نیز در این نشست ضمن بیان مشکلات بخش تولید و کارگری در این شهرستان گفت: صنایع عظیم چوکای رضوانشهر در زمان رژیم طاغوت در این منطقه تأسیس شد که در آن دوران حدود 5 هزار نفر کارگر داشت و الان این تعداد به کمتر 1 هزار نفر رسیده و به سختی حقوق کارکنان خود را پرداخت می کند.

حجت الاسلام والمسلمین لطف اله عبدالهی خطاب به وزیر ورزش و جوانان گفت: ورزش امروز یه ابزار بسیار مهم و بزرگی در سطح جهان است و از این موقعیت و فرصت باید بدرستی استفاده نمائید.

همچنین امام جمعه ماسال نیز در این نشست گفت: موضوع راه آهن از آرزو های دیرینه مردم استان گیلان بود که امروز تحق یافت.

حجت الاسلام والمسلمین سیدهادی موسوی بیان کرد: استان گیلان و مازندران قطب کشاورزی برنج در سطح کشور هستند که امروز با کمبود های زیادی در این بخش مواجه هستند.

وی افزود: روند تغییر کاربری اراضی کشاورزی در این مناطق نگران کننده است و اگر به همین روال پیش برویم در آینده همه زمین های کشاورزی به ویلا سازی تبدیل خواهند شد و دولت باید جلوی این سیاست های غلط را بگیرد.

در ادامه امام جمعه اهل سنت تالش نیز در سخنانی خواستار توجه ویژه به موضوعات فرهنگی در کشور شد.

ملاحسین خانی پور گفت: در دنیا هزینه های زیادی برای موضوعات فرهنگی می شود، ولی ما به لحاظ داشتن فرهنگ غنی و تمدنی درخشان، چندان توجه ای برای توسعه و حفظ آن نمی کنیم.

شهرستان های رضوانشهر و ماسال با دارا بودن مناطق جنگلی و چشم انداز های طبیعی بکر، در غرب استان گیلان واقع شده اند.

دولت و ملت همدلی و همزبانی