دوشنبه 27 خرداد 1398

کارگاه آموزشی و توجیهی سلاح و مهمات شهرستان رضوانشهر برگزار شد

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/10/19 14:08 بازدید: 159

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری رضوانشهر، کارگاه آموزشی و توجیهی سلاح و مهمات شهرستان عصر روز سه شنبه هجدهم دی ماه سال جاری با حضور سرپرست فرمانداری رضوانشهر، مدیر کل امنیتی، انتظامی و اتباع و دبیر کمیسیون نظارت بر سلاح و مهمات استان و اعضای کمیسیون استانی و شهرستانی و دهیاران این شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد.

 

سرپرست فرمانداری رضوانشهر در این نشست با اشاره به اهمیت موضوع تاکید کرد: دستورالعمل ها و قوانین در این حوزه در اختیار  دهیاران قرار گیرد تا دهیاران به عنوان بازوان حاکمیتی و نظارتی بتوانند بدرستی آنها را پایش و اطلاع رسانی نمایند.

 

مهندس محمد مهدی مظفری تبادل اطلاعات را مهم دانسته و بیان داشت: باید بتوانیم از طریق تبادل اطلاعات مشکلات را در حوزه های مختلف به حداقل برسانیم و فضای عمومی جامعه را در بحث ثبات و امنیت پایدار حفظ کنیم.

 

وی دستیابی به امنیت پایدار را تنها در سایه همکاری جامعه و مردم دانسته و گفت: هر جا حضور مردم پررنگ تر باشد میزان موفقیت و اثر بخشی نیز بیشتر خواهد بود.

 

مدیرکل امنیتی و انتظامی و اتباع استانداری گیلان در خصوص جمع آوری سلاح های غیر مجاز در روستاهای شهرستان گفت: دهیاران باید اطلاع رسانی جامعی در بین اهالی روستا داشته و در معرفی افرادی که دارای سلاح های غیر مجاز هستند با ادارات و ارگان های ذیربط همکاری لازم را داشته باشند.

 

دکتر اسمعیل پور تصریح کرد: اگر ما خطرات ناشی از حمل و نگهداری سلاح و مشکلات آن را به خوبی اطلاع رسانی کنیم،در کنترل سلاح های غیر مجاز موفق تر خواهیم بود.

 

وی تاکید کرد: از وجود دستگاه های فرهنگی در کاهش آسیب های اجتماعی استفاده بهینه شود و در راستای پیشرفت و ارتقاء امنیت عمومی جامعه کوشا باشیم.

دولت و ملت همدلی و همزبانی