یکشنبه 4 فروردین 1398

فرماندار رضوانشهر: همه اعضای انجمن باید در جهت تقویت جایگاه اصلی کتاب و کتابخوانی در شهرستان کمک کنند

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/03/10 08:58 بازدید: 241

فرماندار رضوانشهر با بیان اینکه فرهنگ کتابخوانی یک موضوع وسیع است و آموزش و پرورش در این زمینه نقش اصلی را دارد تصریح کرد: همه اعضای انجمن باید در جهت تقویت جایگاه اصلی کتاب و کتابخوانی در شهرستان کمک کنند.

عسکر حسنی پور در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان رضوانشهر با اشاره به نقش کتاب و کتابخوانی در زندگی مردم جامعه افزود: وضعیت مطالعه و مسائل فرهنگی نیازمند توجه جدی مسئولین است و باید در این راستا تمامی دستگاههای فرهنگی با هم تعامل و همبستگی داشته باشند.

عسکر حسنی پور اظهار کرد: در هر کشوری که شرایط کتابخوانی و مطالعه فراهم شده، آن کشور به سمت پیشرفت و توسعه حرکت کرده است.

وی با بیان اینکه فرهنگ کتابخوانی یک موضوع وسیع است و آموزش و پرورش در این زمینه نقش اصلی را دارد تصریح کرد: همه اعضای انجمن باید در جهت تقویت جایگاه اصلی کتاب و کتابخوانی در شهرستان کمک کنند و کتابخانه عمومی شهرستان نیز در جهت رسالت و هدف اصلی خود که همان ترویج و توسعه کتابخوانی می باشد با برگزاری مسابقات در سطوح مختلف و ایجاد انگیزه در بین خانواده ها و نوجوانان نقش مؤثری ایفا نماید.

فرماندار رضوانشهر در ادامه خواستار غربالگری و پالایش کتاب ها در کتابخانه عمومی این شهرستان با رعایت چارچوب  هر دوسال یک بار توسط اداره کل کتابخانه های عمومی استان شدند.

حسنی پور افزود: در سال جاری با توجه به اولویت ها و نیازمندی ها، توجه ویژه ای به حوزه کتابخانه ها در شهرستان شده که تا دوماه آینده کتابخانه شهرک چوکا فعال و در روستای اردجان پروژه احداث ساختمان کتابخانه در آینده نزدیک شروع خواهد شد.

وی تأکید کرد:  اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان برنامه ریزی از نویسندگان کتاب در برنامه ای مختلف تجلیل بعمل آورند که این می تواند برای نسل نوجوان مؤثر باشد.

فرماندار رضوانشهر در پایان از خانم پورخدایار رئیس کتابخانه عمومی رضوانشهر و مجموعه همکاران و دستگاه های فرهنگی و هنرمندان و شهرداران رضوانشهر و پره سر  در بحث همکاری و ترویج فرهنگ کتابخوانی تشکر و قدردانی نمود.

* کتابخانه عمومی شهرستان رضوانشهر دارای بیش از 40 هزار نسخه منابع کتاب و بیش از  3 هزار عضو فعال دارد و در دوسال متوالی جزء کتابخانه های برتر استان گیلان می باشد.

دولت و ملت همدلی و همزبانی